Jak si vybrat svatební účes dle tvaru obličeje

Jak si vybrat svatební účes dle tvaru obličeje

Než nastane Váš významný svatební den, je třeba zajít na zkoušku účesu. Svatební kadeřnice, neboli vlasová stylistka Vám pomůže vybrat svatební účes dle tvaru Vašeho obličeje.

Jaký máte tvar obličeje?

Tvary obličejů se řadí do šest skupin: oválný, kulatý, čtvercový, srdcový, diamantový, hruškovitý.

Kulatý obličej

Tento typ obličeje se snažíme opticky zeštíhlit. Proto nejsou vhodné kudrlinky,  nebo uhlazený drdol.

Ženě s kulatým obličejem, která vypadá mladě se hodí dlouhé rozpuštěné  vlasy, nejlépe delší než obličej samotný s pěšinkou na stranu.

Tip na svatební účes: Pokud si chcete od kadeřnice nechat učesat svatební drdol, je třeba si dopřát většího objemu na temeni hlavy a kolem obličeje nechte spadnout pár jemných pramínků.

Dobrá volba je i svatební závoj.

Oválný obličej

Pokud Váš obličej je oválný, tak si můžete zatleskat. S tímto typem obličeje si nemusíte nad účesem tolik lámat hlavu, jelikož Vám bude slušet většina účesů na které si vzpomenete.

Drdoly v prostřední části hlavy v oblasti uší Vám budou slušet nejvíce.

Tip na svatební účes: Máte výhodu, že máte takzvaně perfektní tvar obličeje. Nechte Váš obličej vyniknout a zvolte třeba drdol s copánkem na straně.

Čtvercový obličej

V tomhle případě se snažte obličej opticky zjemnit, jelikož tento typ obličeje má výrazné lícní kosti a široké čelo. Proto si vlasy nestahujte do ulíznutého culíku.

Ke zjemnění nám pomůžou plážové vlny, nebo běžné vlny vytvořené kulmou na vlasy.

Doporučuje se pěšinka na straně.

Tip na svatební účes: polorozpuštěný vlnitý účes, který je na temeni hlavy objemnější. Pramínky kolem obličeje pro zjemnění.

Svatební účes pro srdcový obličej

Vyznačuje se širokým čelem a špičatou bradou. Připomíná tvar srdce.

Obličej působí jemně.

Neupozorňujte na nejširší část obličeje, což je čelo. Takže se vyhněte uhlazeným účesům. Naopak se zaměřte na objem v oblasti čelisti tím, že si vlasy navlníte a dodáte objem.

Pokud ráda nosíte stažené vlasy, udělejte si nízko položený drdol a nechte si pár pramínků kolem obličeje.

Tip na svatební účes: pěšinka na stranu, rozpuštěné vlnité vlasy.

Svatební účes pro kosočtvercový, nebo-li diamantový obličej

Je málo častý a je neobvyklý. Může se plést s obličejem srdcovitým. Obličej srdcový má linií vlasů do oblouku, kdežto obličej diamantový má linií vlasů vedenou mírně do špičky.

Dominují lícní kosti, které jsou nejširší částí tohoto obličeje. Proto v této části bychom měli objem vlasů potlačit a naopak  potřebujeme rozšířit objem v oblasti dolní čelisti tím, že vlasy navlníme. Jelikož brada bývá špičatější, vyvarujte se extrémnímu objemu na temeni hlavy. Tím by se obličej nepřirozeně protáhnul a brada víc zvýraznila. Zvolit můžete rovnou ofinu a to jak k dlouhým vlasům, tak i ke krátkým. Pěšinka může být uprostřed i na straně.

Tip na svatební účes: Zvolte takový svatební účes, který bude mít větší vlny v délkách vlasů. Na stranách u spánků copánek, v podobě věnečku jak vidíte na fotce.

Svatební účes pro hruškovitý obličej

Nejširší část tohoto obličeje je zakulacená brada nejužší je čelo, které je nutné rozšířit. Účes by proto měl mít větší objem na temeni hlavy, abychom dosáhli celkové harmonií. Pěšinku si učešte na stranu

Tip na svatební účes: můžete zvolit klobouček se síťkou, který opět rozšíří horní partií obličeje.